Niskie Ciśnienie Krwi Jest Niebezpieczne?

Niskie Ciśnienie Krwi Jest Niebezpieczne?Niskie Ciśnienie Krwi Jest Niebezpieczne?

Jeśli twoja prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi poniżej 90/60 mm HG. art., cierpisz z powodu niskiego ciśnienia krwi lub niedociśnienie. W przeciwieństwie do wysokiego ciśnienia krwi, niskie ciśnienie krwi nie jest poważnym problemem dla większości ludzi.

W rzeczywistości, sportowcom i osobom prowadzącym bardzo aktywny tryb życia, mają niższe ciśnienie krwi niż u zwykłych ludzi. Jednak stan musi być powodem do niepokoju, jeśli towarzyszą mu takie objawy lub oznaki słabego przepływu krwi.

Niskie Ciśnienie Krwi

Niskie Ciśnienie KrwiNiskie ciśnienie krwi DangerousLow ciśnienie krwi może być oznaką problemów zdrowotnych. Dzieje się tak zwykle z powodu warunków, które prowadzą do zmniejszenia rzutu serca i objętości krwi. Jednym z takich warunków jest odwodnienie organizmu w wyniku długotrwałych treningów, pocenie się, gorączka, nudności i wymioty, biegunka, udar cieplny.

Jeśli odwodnienie umiarkowane lub ciężkie, to może prowadzić do niedociśnienia ortostatycznego, po ciężkiej i długiej opóźnienie może spowodować metaboliczna, niewydolność nerek, wstrząs, śpiączki lub nawet śmierci. Inne warunki, które mogą obniżyć poziom ciśnienia krwi, jak umiarkowane lub silne krwawienie, zapalenie, niedokrwienna warunki, choroby zakrzepowo-zatorowej, cukrzyca, ciężkie reakcje alergiczne.

Jeśli cierpisz na bardzo niskie ciśnienie krwi, mogą wystąpić pewne objawy, które mogą być potencjalnie niebezpieczne. Objawy te obejmują niewyraźne widzenie, zawroty głowy, dezorientacja, utrata koncentracji, utrata przytomności i szok. Jeśli czujesz zawroty głowy lub omdlenia podczas stania lub chodzenia, można spaść i zranić się. Szok-to bardzo niebezpieczna choroba, która może prowadzić do poważnego uszkodzenia wielu narządów, a to może prowadzić do śmierci.

Mimo, niskie ciśnienie krwi, w zasadzie niegroźna, nie należy jej lekceważyć. Jeśli masz niskie ciśnienie krwi, i wystąpią wymienione objawy, wskazane jest, aby skontaktować się z jednym z naszych lekarzy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *